Határtalanul

A hátrányos helyzetű településünk pályázatban részt vevő diákjaink nagy része a támogatás segítségével életében először jutott el külföldre. A diákok nonformális és informális tanulási technikák keretében projektmódszer segítségével ismerkedtek meg Horvátországgal az előkészítő órákon. Állampolgári ismereteik bővültek a határátlépés során, ami szinte mindenkinek élete első ilyen élménye volt. Számtalan élményben volt részük az utazás során, hiszen a helyszíneken ismerkedhettek meg a határon kívül élő magyar kisebbség történelmével, pl. Eszék és Zágráb  megismerése során. A térség történelmi hőseinek, pl. a Zrínyiek és Frangepánok életét is megismerhették. Láthatták a kis falvakban élő magyarok hazaszeretetét, lelkes hagyományőrző munkáját pl. a Nagybodolyai Tájház megismerése során. Élményként mindenkibe beleívódott az ottani magyarok ragaszkodása a magyarságukhoz, történelmi és néprajzi értékeikhez, amikor a tájház vezetője könnyezve mesélt az ottani magyarok történelméről és mindennapjairól. Érdeklődve hallgatták az ottani magyar nyelvi oktatásról szóló összefoglalót a Laskói Általános Iskola igazgatójától. Angolul kommunikálhattak a horvát anyanyelvű gyerekekkel, magyarul pedig a magyar anyanyelvű ottani tanulókkal. A tanulók földrajzi, biológiai ismereteiket gyarapíthatták a Kopácsi Rét bejárásával és rálátást szereztek az európai természetvédelmi tevékenységekre. A tengerpart, Fiume és Abbázia megismerése, fürdőzés a tengerben életükben először óriási élmény volt a gyerekek számára. A programok során tele voltak kérdésekkel és lelkesedéssel. Az értékelő órán lelkesen meséltek társaiknak élményeikről. A Határtalanul program óriási lehetőség volt a diákok számára. Tanulmányi tudásuk, ismereteik, társas kapcsolataik, kompetenciáik bővültek, látókörük szélesedett. Diákjaink nevében ezúton is köszönjük. A kiránduláson készült fotó dokumentációt IDE kattintva lehet megtekinteni.
Tovább az eszköztárra